Zvonáče jsou zpátky! S čím je kombinovat a na jakou se hodí postavu?

Zvonové kalhoty jsou ikonický módním kouskem, který frčel v sedmdesátých letech. Nyní se tento trend vrací a zvonáče budou opět v kurzu. Připomeňme si, na jaký typ postavy padnou nejlépe a čím je doplnit, abyste vytvořili dokonalý outfit.

 Zvonové kalhoty jsou charakteristické tím, že ve vrchní části obepínají stehna a zadeček a pak se postupně rozšiřují. Nejlépe proto vypadají na postavě typu přesýpacích hodin, protože hezky zvýrazní křivky a dodají ženskost. Bát se jich ale nemusí ani ženy s postavou typu obdelník, i tam by mohly zvonáče vytvořit pěknou siluetu.

 Naopak se se tento střih kalhot příliš nehodí pro postavu typu hruška, postupné rozšiřování nohavic by mohlo opticky nelichotivě zvýraznit už tak dominantní boky a zadeček. Pro majitelky této postavy doporučujeme sáhnout po užších kalhotách s vysokým pasem, které postavu hezky zformují.

zvony1

Freddy kalhoty WR.UP v černé z umělé kůže, zvonové nohavice, zapínání na zip na boku, cena: 4.134 Kč

Tenisky ke zvonáčům? Proč ne!

 Kdysi se k širokým nohavicím nosily vždy zásadně boty na vysokém podpatku. Ano, vypadá to elegantně, a pokud jste maličká, určitě vám to přidá centimetry k dobru a opticky prodlouží nohy. Nicméně v dnešní době je IN sportovní elegance, takže nespácháte žádný módní přestupek tím, že si ke zvonovým kalhotám obujete pohodlné tenisky.

zvony3

Freddy kalhoty WR.UP D.I.W.O.® Plus černé, zvonové nohavice, zapínání na tři knoflíky, cena: 2.948 Kč

Ideální kombinace je s basic kousky

 Zvonové kalhoty jsou už samy o sobě dost výrazné svým střihem. Proto nejlépe vypadají v kombinaci s klasickými tričky s krátkým nebo dlouhým rukávem, sáhnout můžete i po croptopu. Pokud chcete dosáhnout spíše ležérního stylu, oblékněte oversize košili, kterou si můžete i nějak zajímavě uvázat. Bát se nemusíte ani doplňků, ke zvonáčům se nejvíce hodí buď menší crossbody kabelky nebo klasické velké kabely. Klobouky a výrazné šperky jsou taktéž povoleny!:-)

 zvony2

Freddy kalhoty WR.UP v džínové světle modré, zvonový střih, nízký pas a pásek, cena: 4.654 Kč

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz